Ze života servírky …

.. no konečně můžu psát. To konečně píši, protože jsem si pustila písničky a jednu jsem si musela poslechnout a takhle při večeru si zazpívat 😀 .Fajn, tak ještě jedna, ale pak vážně začnu.

… předem se Vám všem omlouvám, že poslední dobou je článků vážně málo a já to vím. Pro mně je 24 hodin denně vážně málo. Když nejsem ve škole, kam tedy moc nechodím, tak jsem v práci, kde jsem často a když ani jedno z toho, tak prostě čas trávím s mými nejbližšími a chci si užívat každou minutu 🙂 a když ani to, tak se pokouším dělat věci do školy, ale znáte slovo PROKRASTINACE, k tomu se raději nebudu vyjadřovat.

Přemýšlela jsem, co bych tak napsala za článek. Napadl mě tento, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. Uvidíme za chvíli, pokud do té doby u toho neusnu, protože dneska jsem strašně unavená, ale tak jdeme na to !

… už je to nějaký ten pátek, spíš bych už možná mohla mluvit o měsících, než o pátku, co jsem začala pracovat v kavárně. Mám to tam ráda, mám fajn kolegyni, se kterou se nenudíme. Ale anooo, občas i nadáváme, co tu v té práci děláme, ať jdou všichni lidé domů, co tu vůbec pohledávají takhle večer, zkrátka někdy je den, kdy na ně nemáme vůbec, ale vůbec náladu a oni se snaží být ještě rádoby vtipní, to bych fakt zabíjela. Ale ne, na některé hosty se vždy těšíme :).

No a zde Vám napíšu pár vtipných situací, které se nám přihodily.

„Chtěla bych se Vás zeptat, ten váš CHLAPEČEK je v dětským koutku“ ? … „ano, to je od nás, ale je to HOLČIČKA“ … trapáááás, tak nechápu, proč musí být holčička oblečená a ostříhaná, jako kluk.

„Ty vol*, ty paní na 9-ce (stůl) se buď posra** a nebo šláply do hov**“ … „cítila jsi to taky“ 😀 ???

Takový to když máte narváno a na plac Vám jde asi 12 vaflí a nějaká ta palačinka a vy si prostě v tom zmatku spletete stoly s objednávkou a … „slečno, palačinka byla moc dobrá, ale já jsem si objednal vafli, ale víte co, doneste mi jí, já mám docela hlad“ …

„Hele Deny, 9-ka ti bude platit a zvlášť“ … „ok, jen vůbec nevím, kdo co měl, tak to tam nějak dám“… Přijdu ke stolu slečně dávám účtenku a chlapci následně také. Zamilovaný páreček se tak na mě dívá a já se dívám na ně, když jim řeknu částku k zaplacení. Chvíli tak na sebe koukáme a pak ze mě vypadne „Vy jste snad nechtěli platit“ ??? Z chlapce vypadne, že ne, ale tak že to zaplatí. Zaplatili a hned odešli. Za barem jsme se smály, že máme novou taktiku, jak vyhazovat hosty :DDD.

„Hele Lucí, já vůbec nevím, jestli mi pán říkal, že chce palačinku se šlehačkou a nebo bez“ … „hele dáme mu tam větší porci, aby když tak neměl kecy a uvidíme“ … sklízím stůl, přijdu na bar – jooo, tak pán chtěl bez šlehačky :DDD

Takový to, když nesete dvě latté přes celou kavárnu a chce se Vám strašně kýchnout. Kdo mě viděl a slyšel kýchat, tak si to dokáže živě představit, co by to bylo za katastrofu :DDD.

Nebo také to, když k Vám chodí takový starý děda na kafe a má strašně úchylné řeči. Velebnosti jdu blejt !!! :DDD

Když Vám kolegyně řekne, že nařídily všechny stopky, co máme na čaje na různé časy a rozmístily je holkám do kuchyně :DDD.

„Prosím, dala bych si jahodové daiquiri“ … „slečno, co jste mi to donesla, já myslela, že je to na pití“ … „ano a co by jste s tím chtěla dělat, mohu Vám donést lžičku“ 😀 …

Jooo a také to, když si nepříjemní hosté natruc, že jsme děti nepustili do herny (celý den uzavřena) objednají do kavárny pizzu a pak se mě zeptají, jestli bych tu krabici nemohla vyhodit. Když se moc příjemný pán zeptá, jestli to mám kam vyhodit, tak mu s udiveným výrazem odpovím „nooo, jistě do popelnice“ … pán se naštve a odsekne, že si to tedy vyhodí sám :DDD.

Když Vám má někdo zaplatit 110 korun, položí na bar 110 korun a řekne „to je dobrý“ :DDD

„Slečno, máte tu SALÓNEK NA KOUŘENÍ“ … „kouřit můžete tamhle na terase“ … „aha, takže salónek máte“ … :DDD

Takový to, když chystáte rezervaci velkou, jak kráv* v dětským koutku, zdobíte to, chystáte jídlo, připravujete stoly, jak ty idioti a oni si pak stejně sednou přímo do kavárny …

Když nemáte hosty, tak si jdete zaskákat do kuliček v dětským koutku, jako 5-ti leté děti a po chvíli zjistíte, že na kavárně máte lidi :DDD.

Miluji hosty, kteří když vejdou, tak ani neumí říct dobrý den a s kolegyní „dobrý den“ naschvál zařveme na celou kavárnu.

Takový, když zákazníky zdravíte 4 x, protože si je zkrátka nepamatujete.

Když děláte novou šlehačku a vystříkne Vám smetana a ohodí nejen Vás, ale i půlku baru, celou zem a vlastně všechno do jednoho metru.

Ale Lucí, pán to nechtěl pocukrovat tu palačinku, no nic otočíme ji 😀

4 starší paní u stolu si objednávají. Přijde řada na tu 4-tou, která odpovídá „já nevím, co si dám. Ale víte co, dejte mi to samé, co má Bohunka“ … jak mám vědět, kdo je Bohunka sakra.

Když stojíte za barem, koukáte do kasy, zpíváte si, přitom vůbec nevnímáte okolí a po chvíli zjistíte, že u baru někdo čeká, až si v klidu dozpíváte, aby mohl zaplatit účet.

Když říkám kolegyni něco vtipného, ta se tomu strašně začne smát a já jí následuji. Ovšem musím vzít ty dvě latté a jít. Kolegyně Vás sleduje, jak „rudnete“, protože se nemůžete smát, když nesete objednávku. Poté, když se vracíte tak říká „objednej rovnou ten stůl, ne“ ?! … „nemůžu“ … brečím smíchy a jdu se vysmát do kuchyně :DDD.

„Slečno, kolik stojí ten džus“ … „30 korun“ … „fuuu, to je drahé, tak já si vezmu ten jahodový“

„Slečno, jak se jmenujete“ … „Denisa“ … „já jsem si to myslel“ … „no vidíte, tak proč jste to chtěl vědět“ … „a víte, jak jsem na to přišel“ … „no nevím“ … „Vaše krásné, modré oči mi to řekli“ … „no tééédaaaa“ :DDD

Doufám, že Vás tenhle článek trochu pobavil a nikoho jsem ničím nepohoršila, a že stále budete chodit k nám do kavárny na naše proslulé vafle a kafe.

Mějte se krásně, Dennie :*.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s